ПІВДЕННА ДАЛМАЦІЯ
|
Південна Далмація – край гір і островів, один з найпопулярніших курортних регіонів у Хорватії. Цей регіон відомий своїми скелястими пляжами з чистою водою, тут розташоване місто Дубровник – одне з найбільш історично цінних міст в Хорватії і справжній пам'ятник архітектури. Берегова лінія нараховує безліч тихих і мальовничих бухт, що потопають у зелені, де розташувалися маленькі туристичні села, доброзичливі і гостинні жителі, яких щиро раді своїм гостям.
|
Південна Далмація – регіон, який можна вважати перлиною Хорватії. Він розташований на території Дубровачко-Неретванскої жупанії поблизу Адріатичного моря. Центр курорту – Дубровнік. Особливістю даного регіону є те, що вода й повітря теплі від початку червня й до кінця вересня. Тоді як в інших частинах країни в цей період досить прохолодно й часто йде дощ. Тому це ідеальний варіант для тих, у кого відпустка припадає на початок або кінець курортного сезону.
|
Рів'єра Дубровника включає в себе кілька популярних туристичних містечок, таких як Цавтат, Плат, Млини, Слано і Стогін, а любителі відпочинку на островах можуть відправитися на Колочеп, Лопуд, Корчула і Мльєт, останній з яких є одночасно національним парком.
|
Дубровник – столиця регіону, древнє місто з багатою історією і найвідоміший туристичний центр в Хорватії. Назву свою воно отримало через дубові ліси, які ростуть навколо. Дубровник був заснований в 7 ст., Так що тут збереглося багато середньовічних пам'яток - зокрема, Старе місто до сих пір обнесений старовинної фортечною стіною з вежами. У 1979 р. старе місто було внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
|
Цавтат – теж дуже древнє місто і популярний туристичний центр. Незважаючи на безліч туристів, місцеве населення примудрилося зберегти свій традиційний патріархальний уклад життя і навіть до цих пір носить національний одяг. У Цавтат приїжджають заради пляжів: вони тут піщано-галькові з цілком комфортним входом в море. Такі ж пляжі можна побачити в Млини та Платі. Це маленькі затишні прибережні містечка з дрібногалечними пляжами, а в Платі навіть є один нудистський.
|
Колочеп, Корчула і Млет – острова неподалік від Дубровнику. Колочеп вважається одним з кращих курортів, так як тут немає автомобільного транспорту, дуже багато зелені, саме тому повітря особливо чисте. Острів Корчула – один з найбільших в Хорватії. Тут дуже красиві бухти з романтичними видами, відмінні хвилі для серферів, цікавий дайвінг, а на півдні острова є лікувальні грязі і бальнеологічний центр. Острів Млет знаменитий своїм національним парком і густими лісами. Втім, піщані пляжі в бухтах там теж є.
|
Південна Далмація славиться своїм кліматом, архітектурою, але, на жаль, не пляжним відпочинком. Пляжі переважно галькові і скелясті, а в курортних містах – бетонні платформи. Виняток становлять острова в районі Дубровника. Так що для пляжного відпочинку з дітьми цей регіон не дуже підходить, тут більше сподобається спортсменам і любителям активного проведення часу. Справа ще й в тому, що глибина збільшується не поступово, а доволі швидко. Тому варто дуже обережно обирати місце для купання, адже вода в Адріатичному морі неймовірно чиста й можна не розрахувати глибину. Піщані пляж також є, проте переважно на островах, що оточують Південну Далмацію. Наприклад на Млеті, Корчулі, Лопуді, Колочепі. У Дубровніку є лише один пляж з піщаним дном – розташований на півострові Лапад. Людей, що відпочивають без дітей, зазвичай не так цікавить піщаний берег, тому більшість надає перевагу відомому пляжу Копакабана. Тут досить рівне дно й велика кількість розваг. Якщо хтось любить береги з галькою, то варто відвідати курорт Млини. Саме там розташовано 4 таких пляжі.
|
NUANCE... Варто пам’ятати, що Південна Далмація – це столиця нудизму, особливо місто Плат. Якщо ви не є прихильником такого відпочинку, краще перепитати про це місцевих жителів.
|
На всіх пляжних курортах є прокат спорядження для водних розваг. На острові Корчула, який відомий своїми відмінними хвилями, також працюють інструктори з серфінгу.
|
Основа місцевої кухні – морепродукти і страви з баранини, а її «фішка» – вугри з річки Неретви і кращі в Далмації устриці, що вирощують на півострові Пельешац. Саме там виробляють і найвідоміші вина Хорватії – «Дінгач», «Поступ» і «мальвазію», а також роблять дуже смачний сир. Обід в ресторані в середньому обійдеться тут приблизно в 10-15 EUR з людини.
|
Нічне життя теж зосереджена в Дубровнику. Решта курортів більш спокійні, хоча ресторани і бари, зрозуміло, є скрізь. Головне тусовочне місце в Дубровнику – Бурбон-стріт. Вона практично повністю заповнена барами та дискотеками на будь-який смак: є кубинські і рок-бари, молодь вважає за краще Lazareti, а для тих, хто любить і вміє танцювати сальсу і бачату, працює Latino club.
|
Кому радимо?
• шанувальникам вишуканого відпочинку – в Південній Далмації представлений широкий вибір хороших готелів, в тому числі і VIP рівня.
• любителям активного відпочинку – тут добре розвинена туристична інфраструктура, є велика кількість ресторанів, різноманітних розваг і широкий вибір екскурсій.
• гурманам – неповторна місцева кухня.
|
Що подивитися?
Всі пам’ятки зосереджені в адміністративному центрі Південної Далмації – Дубровніку. Проте, туристам варто відвідати й такі міста як Цавтат, Млини, Слано й острови Ластовського архіпелагу. Почати своє знайомство варто все ж таки зі старого, середньовічного міста, що колись розташовувалося на острові. Згодом, протоку між ним й материком засипали землею й утворилась вулиця, котра зараз має назву Страдун. Також у Дубровніку є велика кількість архітектурних пам’яток. Варто відвідати собор Вознесіння Діви Марії. Саме в ньому можна подивитися на відому картину Тиціана «Вознесіння». Одна із найпопулярніших пам’яток Дубровніка – міська оборонна стіна. Вона була збудована в 16 столітті, а також біля неї утворився монастир, який заснували ченці-францисканці. Після оглядин міста, можна відвідати океанаріум, морський музей та парк атракціонів Sveta Ana. Туристи, котрі люблять «Гру престолів», мають змогу поринути в атмосферу серіалу, якщо відвідають такі місця зйомок, як вежу Мінчета та фортецю Ловренац.
|
Якщо ви вже добре вивчили Дубровнік, то варто поїхати в Цавтат. У цьому місті доволі добре зберіглась архітектурна спадщина, переважно періоду Дубровницької Республіки. Зараз такого державного утворення вже немає, але характерні риси помітні навколо в усьому. Особливо варто звернути увагу на поєднання готики і ренесансу в архітектурі. У Цавтаті перлиною міста є Княжий палац, що зараз працює як музей. Оминути не можна й монастир Діви Марії Сніжної, Церкву святого Миколая й мавзолей сімейства Рачіч.
|
|